Biograd na Moru is een stad in Kroatië en, als we dat zo mogen zeggen, een van de mooiste aan onze kust.
De stad ligt in Noord-Dalmatië, 28 kilometer ten zuiden van Zadar. Een deel van de stad is op een schiereiland gebouwd, terwijl het andere deel zich uitstrekt over het vasteland. Aan de noordkant van de stad ligt de baai Bošana met het prachtige gelijknamige strand. De zuidkant van Biograd eindigt bij de baai Soline.
Het uitzicht vanaf de stad op de zee wordt verrijkt door de details van de nabijgelegen eilanden Planac en Sv. Katarina, en natuurlijk door het diepe blauw van de Adriatische Zee. In de baai Soline ligt een groot openbaar zandstrand, omgeven door een pijnbomenbos. Het strand behoort tot de bekendere in deze omgeving en is in de zomermaanden goed bezocht.
Naast het toerisme maken de inwoners van dit kleine kuststadje zeer slim gebruik van de gunstige geografische ligging. Biograd is daarom tegenwoordig het lokale handels- en vervoerscentrum. Het heeft zeer goede verbindingen met het achterland, de omliggende kustnederzettingen en steden, en tot slot ook met het eiland Pašman.
Ook de Adriatische Hoofdweg komt Biograd ten goede; in de jaren dat er nog geen snelweg A1 was, markeerde hij het tijdperk van het toerisme. De dingen zijn iets veranderd, maar de Adriatische Hoofdweg speelt nu nog steeds een grote rol in de ontwikkeling van de kuststeden in de buurt.
Biograd na Moru is vandaag het centrum van de riviera die Sv. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane en Drage omvat. Daarnaast zijn er nederzettingen op het eiland Pašman: Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljana, Banj en Ždrelac, en Vrgada op het gelijknamige eiland.
Velen weten het misschien niet, maar Biograd na Moru is een Kroatische koningsstad. De stad heeft een rijke geschiedenis; ze wordt voor het eerst genoemd in het midden van de 10e eeuw, en in de 11e eeuw was ze de zetel van de Kroatische koningen en bisschoppen. De stad kende haar grootste bloei als hoofdstad van de middeleeuwse Kroatische heersers, en in 1102 werd hier de Kroatisch-Hongaarse koning Koloman gekroond.
Tegenwoordig wordt Biograd na Moru vooral bezocht door gasten die op zoek zijn naar zwemmen en goed vermaak, maar er is ook iets voor liefhebbers van geschiedenis en cultureel erfgoed. Laten we doorgaan met enkele andere interessante historische feiten.
In 1202 was Biograd een toevluchtsoord voor mensen die uit Zadar vluchtten, en daarom wordt het ook Zara vecchia genoemd. Tijdens de 13e en 14e eeuw werd de stad bestuurd door de vorsten van Cetina, de tempeliers van Vrana en de vorsten Šubić van Bribir.
Er volgde een periode van vreemde heerschappij, leed en de volledige vernietiging van gebouwen in de stad, totdat de stad aan het begin van de 19e eeuw weer sterk werd, toen zij onder de Franse heerschappij een gemeente en een rechtbank kreeg.
De ontwikkeling van het toerisme in Biograd begon tussen de twee wereldoorlogen. De eerste gasten waren Tsjechen, die al in de jaren twintig naar de lokale stranden kwamen. Het eerste hotel werd in 1935 gebouwd, op de plaats van het huidige hotel Ilirija.
De stad onderging nog eens verwoesting – tijdens de Groot-Servische agressie – maar we sluiten dit trieste verhaal af met deze alinea. Laten we terugkeren naar de aangename onderwerpen en de huidige inrichting van Biograd.
We moeten vermelden dat Biograd na Moru in 2007 de zilveren medaille en de prestigieuze prijs „Srebrni cvijet Europe“ (Zilveren Bloem van Europa) won. De stad ontving deze prijs voor haar tuinbouwkundige en stedelijke vormgeving. Ze is echt mooi aangelegd, goed ontworpen en schoon, dus de prijs kwam terecht.
De economie van Biograd is gebaseerd op landbouw, visserij en toerisme. Het toerisme is tegenwoordig de belangrijkste economische tak, maar de inwoners zijn hun gebruiken en oude ambachten niet vergeten. Velen van hen werken nog steeds in de visserij en de landbouw.
Biograd is de veerhaven voor het eiland Pašman. Deze veerlijn draagt bij aan de ontwikkeling van de stad, maar ook van het eiland zelf. Zeewatertemperatuur in Biograd na Moru.
Wanneer tegenwoordig over toerisme wordt gesproken, vooral in Noord-Dalmatië, neemt Biograd na Moru een bijzondere plaats in. Het is een zeer populaire toeristenstad, die betovert met haar aanbod en met de schoonheid van zowel de stad zelf als de natuur eromheen.
Biograd na Moru heeft een zeer gunstige ligging en is goed verbonden met naburige steden die eveneens een belangrijke rol in het toerisme spelen. Het ligt tussen Zadar en Šibenik, precies in het midden van de Adriatische kust tussen de baaien Soline en Bošana. Het stadscentrum ligt op een klein schiereiland, omgeven door havens en een lange boulevard langs de zee. Vanaf de kade van de stad heeft men een prachtig uitzicht op het Pašmankanaal en de omliggende eilanden, die de stad en de hele riviera tegen sterke wind beschermen.
Vlak voor de stad verfraaien de eilanden Planac en Sv. Katarina, met de vuurtoren, het uitzicht als extra detail dat het beeld vanaf de zee compleet maakt. Achter deze eilanden ligt het eiland Pašman, waarheen bijna elk uur een veerboot vanuit Biograd naar Tkon vaart.
De stranden van dit gebied zijn werkelijk betoverend. Ze behoren tot de mooiste stranden van Kroatië, en ver daarbuiten. Als u voor uw vakantie een kleinere stad zoekt, maar toch een plek die levendig genoeg is en rijk aan evenementen, dan is Biograd precies iets voor u. Bekijk het appartementenaanbod in Biograd en boek tijdig. Accommodatie raakt hier maanden voor het begin van het zomerseizoen uitverkocht.
In het noordwestelijke deel van de stad ligt het ruime kiezelstrand strand Bošana. We kunnen het omschrijven als een strand met een zachte instap in de zee en een rijk aanbod voor gasten. Aan de zuidoostkant van de stad ligt een reeks prachtige stranden, omgeven door een natuurlijke omgeving – een groen pijnbomenbos. Deze reeks begint met het hotelstrand van de hotels Ilirija en Adriatic en loopt door met het kiezelstrand Dražica tot aan het strand van Soline. Op het strand van Dražica staat een grote waterglijbaan, naast de waterglijbaan bevindt zich een duikclub. Laten we niet vergeten nog een strand van Biograd te noemen – het strand Crvena luka, dat slechts 3 kilometer van het stadscentrum ligt.
We beschrijven ze elk afzonderlijk.
Het strand van Soline ligt aan de zuidoostkant van de stad. Naast het strand zijn er talrijke cafés, restaurants en snackbars, en erboven loopt een boulevard in natuurlijke schaduw. Als u zin heeft in zoete lekkernijen, zijn er langs de boulevard ook pannenkoekenkraampjes. Er zijn ook winkels en kraampjes met strandbenodigdheden en souvenirs. Het strand is uitstekend uitgerust, dus voor vermaak kunt u een scooter, trapboten, een kano of een boot huren. Het strand van Soline heeft kleedhokjes en douches, en u kunt ligstoelen en parasols huren. Dankzij de zachte instap in de zee, de natuurlijke schaduw en de vele voorzieningen is dit strand geschikt voor gezinnen met kinderen, en er is ook een toegankelijke route voor mensen met een handicap aangelegd.

Het strand van Dražica ligt in dezelfde reeks als het hierboven beschreven strand van Soline. De voorzieningen op het strand zijn bijna identiek. Om van een café, restaurant of zoete hapjes te genieten, wandelt u gewoon naar de nabijgelegen kraam en dat is het. Dit strand heeft ook een zachte instap in de zee, dus het is geschikt voor kleinere kinderen en spelen in het water. De Blauwe Vlag wappert sinds 2006 boven het strand van Dražica. Dat is de beste bevestiging van de netheid, schoonheid en kwaliteit van dit strand.
Het strand Crvena luka ligt ongeveer 3 kilometer van het stadscentrum. Het ligt in een zandige baai die omgeven is door een pijnbomenbos. U kunt het strand te voet bereiken vanuit de nederzetting Kumenat, per boot of met de auto.
Het strand Bošana bevindt zich in het noordwestelijke deel van de stad. Het kiezelstrand is zeer ruim en geschikt voor kinderen en voor mensen die minder goed kunnen zwemmen. Het strand heeft een zachte instap in de zee en u bereikt het met een prettige wandeling van ongeveer 10 minuten. Op het strand zijn een café, een restaurant en een fastfoodzaak. In de buurt bevinden zich een beachvolleybalveld en een kinderspeelplaats. We willen alleen wijzen op het feit dat dit strand geen natuurlijke schaduw heeft, dus het is goed om de nodige uitrusting mee te nemen en uzelf in te smeren met zonnebrandcrème.
Aan het begin van het zomerseizoen wordt in Biograd een festival gehouden dat vooral gourmets en iedereen die graag eet en de specialiteiten van deze keuken geniet, zal verrassen. Het festival vindt buiten plaats, aan de waterkant, op de Obala kralja Petra Krešimira IV.
De langste tafel van Kroatië wordt tot aan het einde gevuld met autochtone Kroatische producten, waar de gastheren trots op zijn. Als u tijdens dit festival toevallig in Biograd bent, probeer dan zeker de lekkernijen die worden aangeboden.
Duiken verdient een vermelding als bijzonder toeristisch aanbod, vooral omdat we nog niet in elke kuststad een duikschool en een aanbod van dit soort hebben.
De wateren rond Biograd zijn ideaal voor alle duikliefhebbers, zowel professionals als amateurs en beginners in deze sport. Als u wilt leren duiken en de geheimen van de diepte wilt ontdekken, bent u hier op de juiste plek.
Veel ervaren duikers bezoeken dit deel van de Adriatische Zee graag, vooral vanwege de verscheidenheid van de onderwaterwereld en de vele natuurverschijnselen. Het gebied van de noord-Dalmatische wateren, waartoe Biograd behoort, strekt zich uit van het eiland Pag, over de eilanden Premuda, Ist, Molat, Silba, Dugi otok, Ugljan en Pašman, tot aan de Kornati-archipel in het zuiden.
Een bijzonderheid van onze wateren is dat u bij elk weer ongestoord ergens kunt duiken. Welke wind er ook waait, een deel van deze archipel is beschut en geschikt voor onderwaterverkenning. De helderheid van de zee is uitzonderlijk, en dat is een extra voordeel van duiken in de wateren rond Biograd. Het zicht onder water reikt tot wel 40 meter diep. Bovendien is dit gebied rijk aan vele wanden, riffen en grotten vol vis. Liefhebbers van onderwaterfotografie hebben een ruime keuze. Als u besluit het duiken te proberen, raden wij u aan contact op te nemen met de lokale duikclub en alle nodige informatie op te vragen. U vindt de duikclub op de pagina's van de Toeristische Gemeenschap van de stad Biograd na Moru.
Apartmani MaraBiograd na moruTot de zee: 750 mvanaf 7 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani DanicaBiograd na moruCapaciteit: 2-16 · Tot de zee: 150 mvanaf 15 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartments BakmazBiograd na moruCapaciteit: 4-14 · Tot de zee: 20 mvanaf 9 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani LjiljanaBiograd na moruCapaciteit: 2-9 · Tot de zee: 300 mvanaf 10 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani ĆelićBiograd na moruTot de zee: 120 mvanaf 12 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani BauerBiograd na moruCapaciteit: 4-12 · Tot de zee: 100 mvanaf 8,50 € p.p. / nachtBekijk aanbod

Het uitzicht vanaf de stad op de zee wordt verrijkt door de details van de nabijgelegen eilanden Planac en Sv. Katarina, en natuurlijk door het diepe blauw van de Adriatische Zee. In de baai Soline ligt een groot openbaar zandstrand, omgeven door een pijnbomenbos. Het strand behoort tot de bekendere in deze omgeving en is in de zomermaanden goed bezocht.
Naast het toerisme maken de inwoners van dit kleine kuststadje zeer slim gebruik van de gunstige geografische ligging. Biograd is daarom tegenwoordig het lokale handels- en vervoerscentrum. Het heeft zeer goede verbindingen met het achterland, de omliggende kustnederzettingen en steden, en tot slot ook met het eiland Pašman.
Ook de Adriatische Hoofdweg komt Biograd ten goede; in de jaren dat er nog geen snelweg A1 was, markeerde hij het tijdperk van het toerisme. De dingen zijn iets veranderd, maar de Adriatische Hoofdweg speelt nu nog steeds een grote rol in de ontwikkeling van de kuststeden in de buurt.
Biograd na Moru is vandaag het centrum van de riviera die Sv. Petar na Moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane en Drage omvat. Daarnaast zijn er nederzettingen op het eiland Pašman: Tkon, Kraj, Pašman, Barotul, Mrljane, Neviđane, Dobropoljana, Banj en Ždrelac, en Vrgada op het gelijknamige eiland.
Stranden van Biograd na Moru
Korte geschiedenis van Biograd
Velen weten het misschien niet, maar Biograd na Moru is een Kroatische koningsstad. De stad heeft een rijke geschiedenis; ze wordt voor het eerst genoemd in het midden van de 10e eeuw, en in de 11e eeuw was ze de zetel van de Kroatische koningen en bisschoppen. De stad kende haar grootste bloei als hoofdstad van de middeleeuwse Kroatische heersers, en in 1102 werd hier de Kroatisch-Hongaarse koning Koloman gekroond.
Tegenwoordig wordt Biograd na Moru vooral bezocht door gasten die op zoek zijn naar zwemmen en goed vermaak, maar er is ook iets voor liefhebbers van geschiedenis en cultureel erfgoed. Laten we doorgaan met enkele andere interessante historische feiten.
In 1202 was Biograd een toevluchtsoord voor mensen die uit Zadar vluchtten, en daarom wordt het ook Zara vecchia genoemd. Tijdens de 13e en 14e eeuw werd de stad bestuurd door de vorsten van Cetina, de tempeliers van Vrana en de vorsten Šubić van Bribir.
Er volgde een periode van vreemde heerschappij, leed en de volledige vernietiging van gebouwen in de stad, totdat de stad aan het begin van de 19e eeuw weer sterk werd, toen zij onder de Franse heerschappij een gemeente en een rechtbank kreeg.
Het begin van het toerisme
De ontwikkeling van het toerisme in Biograd begon tussen de twee wereldoorlogen. De eerste gasten waren Tsjechen, die al in de jaren twintig naar de lokale stranden kwamen. Het eerste hotel werd in 1935 gebouwd, op de plaats van het huidige hotel Ilirija.
De stad onderging nog eens verwoesting – tijdens de Groot-Servische agressie – maar we sluiten dit trieste verhaal af met deze alinea. Laten we terugkeren naar de aangename onderwerpen en de huidige inrichting van Biograd.
We moeten vermelden dat Biograd na Moru in 2007 de zilveren medaille en de prestigieuze prijs „Srebrni cvijet Europe“ (Zilveren Bloem van Europa) won. De stad ontving deze prijs voor haar tuinbouwkundige en stedelijke vormgeving. Ze is echt mooi aangelegd, goed ontworpen en schoon, dus de prijs kwam terecht.De economie van Biograd is gebaseerd op landbouw, visserij en toerisme. Het toerisme is tegenwoordig de belangrijkste economische tak, maar de inwoners zijn hun gebruiken en oude ambachten niet vergeten. Velen van hen werken nog steeds in de visserij en de landbouw.
Biograd is de veerhaven voor het eiland Pašman. Deze veerlijn draagt bij aan de ontwikkeling van de stad, maar ook van het eiland zelf. Zeewatertemperatuur in Biograd na Moru.
Biograd na Moru – toeristisch aanbod en bijzonderheden van deze plek
Wanneer tegenwoordig over toerisme wordt gesproken, vooral in Noord-Dalmatië, neemt Biograd na Moru een bijzondere plaats in. Het is een zeer populaire toeristenstad, die betovert met haar aanbod en met de schoonheid van zowel de stad zelf als de natuur eromheen.
Biograd na Moru heeft een zeer gunstige ligging en is goed verbonden met naburige steden die eveneens een belangrijke rol in het toerisme spelen. Het ligt tussen Zadar en Šibenik, precies in het midden van de Adriatische kust tussen de baaien Soline en Bošana. Het stadscentrum ligt op een klein schiereiland, omgeven door havens en een lange boulevard langs de zee. Vanaf de kade van de stad heeft men een prachtig uitzicht op het Pašmankanaal en de omliggende eilanden, die de stad en de hele riviera tegen sterke wind beschermen.
Vlak voor de stad verfraaien de eilanden Planac en Sv. Katarina, met de vuurtoren, het uitzicht als extra detail dat het beeld vanaf de zee compleet maakt. Achter deze eilanden ligt het eiland Pašman, waarheen bijna elk uur een veerboot vanuit Biograd naar Tkon vaart.
Wanneer we over het toeristische aanbod schrijven, is het de moeite waard om de stranden te noemen
De stranden van dit gebied zijn werkelijk betoverend. Ze behoren tot de mooiste stranden van Kroatië, en ver daarbuiten. Als u voor uw vakantie een kleinere stad zoekt, maar toch een plek die levendig genoeg is en rijk aan evenementen, dan is Biograd precies iets voor u. Bekijk het appartementenaanbod in Biograd en boek tijdig. Accommodatie raakt hier maanden voor het begin van het zomerseizoen uitverkocht.
In het noordwestelijke deel van de stad ligt het ruime kiezelstrand strand Bošana. We kunnen het omschrijven als een strand met een zachte instap in de zee en een rijk aanbod voor gasten. Aan de zuidoostkant van de stad ligt een reeks prachtige stranden, omgeven door een natuurlijke omgeving – een groen pijnbomenbos. Deze reeks begint met het hotelstrand van de hotels Ilirija en Adriatic en loopt door met het kiezelstrand Dražica tot aan het strand van Soline. Op het strand van Dražica staat een grote waterglijbaan, naast de waterglijbaan bevindt zich een duikclub. Laten we niet vergeten nog een strand van Biograd te noemen – het strand Crvena luka, dat slechts 3 kilometer van het stadscentrum ligt.
We beschrijven ze elk afzonderlijk.
Het strand van Soline ligt aan de zuidoostkant van de stad. Naast het strand zijn er talrijke cafés, restaurants en snackbars, en erboven loopt een boulevard in natuurlijke schaduw. Als u zin heeft in zoete lekkernijen, zijn er langs de boulevard ook pannenkoekenkraampjes. Er zijn ook winkels en kraampjes met strandbenodigdheden en souvenirs. Het strand is uitstekend uitgerust, dus voor vermaak kunt u een scooter, trapboten, een kano of een boot huren. Het strand van Soline heeft kleedhokjes en douches, en u kunt ligstoelen en parasols huren. Dankzij de zachte instap in de zee, de natuurlijke schaduw en de vele voorzieningen is dit strand geschikt voor gezinnen met kinderen, en er is ook een toegankelijke route voor mensen met een handicap aangelegd.

Het strand van Dražica ligt in dezelfde reeks als het hierboven beschreven strand van Soline. De voorzieningen op het strand zijn bijna identiek. Om van een café, restaurant of zoete hapjes te genieten, wandelt u gewoon naar de nabijgelegen kraam en dat is het. Dit strand heeft ook een zachte instap in de zee, dus het is geschikt voor kleinere kinderen en spelen in het water. De Blauwe Vlag wappert sinds 2006 boven het strand van Dražica. Dat is de beste bevestiging van de netheid, schoonheid en kwaliteit van dit strand.
Het strand Crvena luka ligt ongeveer 3 kilometer van het stadscentrum. Het ligt in een zandige baai die omgeven is door een pijnbomenbos. U kunt het strand te voet bereiken vanuit de nederzetting Kumenat, per boot of met de auto.
Het strand Bošana bevindt zich in het noordwestelijke deel van de stad. Het kiezelstrand is zeer ruim en geschikt voor kinderen en voor mensen die minder goed kunnen zwemmen. Het strand heeft een zachte instap in de zee en u bereikt het met een prettige wandeling van ongeveer 10 minuten. Op het strand zijn een café, een restaurant en een fastfoodzaak. In de buurt bevinden zich een beachvolleybalveld en een kinderspeelplaats. We willen alleen wijzen op het feit dat dit strand geen natuurlijke schaduw heeft, dus het is goed om de nodige uitrusting mee te nemen en uzelf in te smeren met zonnebrandcrème.
Gastronomie van Biograd na Moru
Aan het begin van het zomerseizoen wordt in Biograd een festival gehouden dat vooral gourmets en iedereen die graag eet en de specialiteiten van deze keuken geniet, zal verrassen. Het festival vindt buiten plaats, aan de waterkant, op de Obala kralja Petra Krešimira IV.
De langste tafel van Kroatië wordt tot aan het einde gevuld met autochtone Kroatische producten, waar de gastheren trots op zijn. Als u tijdens dit festival toevallig in Biograd bent, probeer dan zeker de lekkernijen die worden aangeboden.
Speciaal aanbod in Biograd na Moru
Duiken verdient een vermelding als bijzonder toeristisch aanbod, vooral omdat we nog niet in elke kuststad een duikschool en een aanbod van dit soort hebben.
De wateren rond Biograd zijn ideaal voor alle duikliefhebbers, zowel professionals als amateurs en beginners in deze sport. Als u wilt leren duiken en de geheimen van de diepte wilt ontdekken, bent u hier op de juiste plek.Veel ervaren duikers bezoeken dit deel van de Adriatische Zee graag, vooral vanwege de verscheidenheid van de onderwaterwereld en de vele natuurverschijnselen. Het gebied van de noord-Dalmatische wateren, waartoe Biograd behoort, strekt zich uit van het eiland Pag, over de eilanden Premuda, Ist, Molat, Silba, Dugi otok, Ugljan en Pašman, tot aan de Kornati-archipel in het zuiden.
Een bijzonderheid van onze wateren is dat u bij elk weer ongestoord ergens kunt duiken. Welke wind er ook waait, een deel van deze archipel is beschut en geschikt voor onderwaterverkenning. De helderheid van de zee is uitzonderlijk, en dat is een extra voordeel van duiken in de wateren rond Biograd. Het zicht onder water reikt tot wel 40 meter diep. Bovendien is dit gebied rijk aan vele wanden, riffen en grotten vol vis. Liefhebbers van onderwaterfotografie hebben een ruime keuze. Als u besluit het duiken te proberen, raden wij u aan contact op te nemen met de lokale duikclub en alle nodige informatie op te vragen. U vindt de duikclub op de pagina's van de Toeristische Gemeenschap van de stad Biograd na Moru.
Particuliere accommodaties in Biograd na moru – rechtstreeks van de eigenaar
Alle accommodaties in Biograd na moru →
Apartmani MaraBiograd na moruTot de zee: 750 mvanaf 7 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani DanicaBiograd na moruCapaciteit: 2-16 · Tot de zee: 150 mvanaf 15 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartments BakmazBiograd na moruCapaciteit: 4-14 · Tot de zee: 20 mvanaf 9 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani LjiljanaBiograd na moruCapaciteit: 2-9 · Tot de zee: 300 mvanaf 10 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani ĆelićBiograd na moruTot de zee: 120 mvanaf 12 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Apartmani BauerBiograd na moruCapaciteit: 4-12 · Tot de zee: 100 mvanaf 8,50 € p.p. / nachtBekijk aanbod
Volg ons op Facebook voor meer artikelen over Kroatië. Deel dit artikel met de knoppen rechts. Bedankt!
Accommodaties in de buurt
Rechtstreeks van de eigenaar, zonder commissie
Upgrade this article
Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.







