Hrvatski
English
Deutsch
Slovenščina
Italiano
Čeština
Slovenčina
Nederlands
Français
Magyar
Polski
Svenska

Franciscanenklooster – Makarska

Midden-Dalmatië

Makarska

Pošalji svoj sadržaj

Commentaar of Upgrade this article, schrijf een nieuwe. Registratie is niet vereist
artikel
Position
Makarska
29.08.2017. 15:36 dodajeIvan

Makarska kan pronken met een prachtig en historisch rijk Franciscanenklooster.

In meer dan een eeuw van het bestaan van dit klooster bouwden de franciscanen een bibliotheek op met ongeveer 5000 boeken, 24 incunabelen en vele tijdschriften en manuscripten. Het klooster bezit ook een rijk archief van 369 Turkse documenten. Voor het klooster staat een kerk.

In 2002 werd een monument voor de broeder-leraar opgericht. Het monument is het werk van de beeldhouwer A. Jurkić.

De kerk van de Tenhemelopneming van Maria werd waarschijnlijk in 1400 gebouwd. Ze is meerdere keren in brand gestoken en beschadigd, maar ook herhaaldelijk herstel. Bij deze herstellingen werden ook nieuwe elementen gebruikt, die vaak zo goedkoop mogelijk bij eilandbouwers werden gekocht en daarom soms verouderde vormen hebben.

Na verloop van tijd werd de oude kerk te klein, en rond 1910 begon men met de bouw van een nieuwe kerk. De kerk werd in 1940 voltooid en gewijd. Het is een soort centraalbouw met koepel. In de apsis bevindt zich een prachtig mozaïek dat Christus voorstelt, Gods schepende wijsheid en zijn schenking van zijn eigen leven aan wie hem aanvaarden. In een rij staan Kroatische heiligen, zaligen en gewone gelovigen. Het mozaïek is het werk van de schilder Josip Biffel.

Als u in Makarska bent, bezoek dan zeker het klooster en natuurlijk de kerk, waar u deze zeer interessante en waardevolle details kunt bekijken.

Particuliere accommodaties in Makarska – rechtstreeks van de eigenaar

Alle accommodaties in Makarska →

Volg ons op Facebook voor meer artikelen over Kroatië. Deel dit artikel met de knoppen rechts. Bedankt!
  Upgrade this article

Bio si na ovom mjestu? Podijeli s nama svoja iskustva ili fotografije.
Napiši svoju verziju članka. Nagrađujemo vlasnike apartmana.

Pišete kao gost. Registrirajte se ili prijavite i potpišite vaš tekst sa vašim imenom ili nickom i zadržite opciju editiranja unosa u bilo koje vrijeme.
Ako ste vlasnik apartmana koji je oglašen na rezerviraj.hr, link prema vašem oglasu će biti ispod teksta koji unosite kao nagrada za vaš trud.
Gost
odaberi sliku sa računala
Void()